Close

Nie ste zaregistrovaný? Zaregistrujte sa a začnite používať.

lock and key

Prihláste sa do svojho účtu

Account Login

Zabudli ste heslo?

Novinka: Osvedčené rady do záhrady

Novinka: Osvedčené rady do záhrady
 

Denne nestor slovenského ovocinárstva profesor Ivan Hričovský pri svojich osobných stretnutiach, prednáškach, v rozhlasových či televíznych reláciách dostáva mnoho otázok, ktoré sa veľmi často opakujú, a tak si niekedy pripadá, že odpovede doslova „omieľa“ donekonečna ako taká pokazená platňa. Po vyslovení odpovedí, tieto väčšinou ostávajú nezapísané a tak sa strácajú v nedohľadne. Dodnes neexistuje komplexný zborník odpovedí na všetky otázky súvisiace s prácou a zábavou v ovocnej, zeleninovej či okrasnej záhradke. A ako by sa neraz zišiel, však?

Osvedčené rady do záhradyV záhradke či v sade alebo okolo domu prichádzajú situácie, keď nevieme ako správne postupovať. Raz pri omladzovacom reze nevieme, na akom dreve rodia broskyne či višne, inokedy zase kedy máme vysádzať mrkvu a s čím ju môžeme kombinovať na hriadke, aké letničky alebo trvalky môžeme vysadiť do skalky, do akej pôdy máme dať čučoriedky, na akú výšku treba kosiť trávnik, či nám vyrastie z kôstky strom slivky, ktorý bude prinášať bohatú úrodu… Aj preto pred časom Ivan Hričovský s radosťou súhlasil s vytvorením elektronického záhradkárskeho fóra, kde sa ľudia môžu pýtať na veci súvisiace so záhradkárčením a sadovníctvom, a aj dostanú odborné odpovede. Popularita poradenského profilu na Facebooku Rady.do.záhrady.profesor.Hričovský sa nesmierne rozrástla a stala sa súčasťou mnohých domácností na Slovensku i v Čechách. Popri praktických radách uvádzaných skoro denno-denne na stránku, má tu čulý písomný kontakt s mnohými záhradkármi. Na priame otázky odpovedá v rámci svojich časových možností.

Profesor Ivan Hričovský pri písaní venovania mladej záhradkárke.

Je však ešte stále veľmi veľa takých, ktorí jednoducho nevedia prísť na internet a takto si prečítať praktické rady z rôznych oblastí záhradkárčenia. Práve pre tých najmä má slúžiť táto plnofarebná knižná publikácia Osvedčené rady do záhrady v krásnej odľahčenej väzbe. Je to prvá kniha otázok priateľov zo stránky profesora Hričovského na Facebooku, ktoré mu za posledný rok adresovali likeujúci na tento vyhľadávaný a navštevovaný profil. Kniha však aktivity profilu posúva ešte ďalej. Aby pokrývala všetky oblasti záhradkárčenia, požiadal Ivan Hričovský pri odborných odpovediach o výpomoc aj niekoľkých uznávaných slovenských odborníkov, ktorí sa venujú problematike biologickej ochrany rastlín, ovocinárstvu, zeleninárstvu, vinohradníctvu a produkcii vína, záhradnej architektúre, okrasným rastlinám, drevinám a krom, výžive a hnojeniu záhradných rastlín a ďalším oblastiam.

A ako tento slovenský záhradkársky guru hovorí: Prosto ľudia nemajú kde nájsť praktické odpovede na mnohé problémy, ktoré im pri milovanej práci v záhradke poriadne komplikujú život. Preto by som to spolu s mojími priateľmi aj touto knihou chcel zmeniť a uľahčiť záhradkárom cestu k odpovediam na otázky, ktoré ich trápia.

____________________
KRST KNIHY V NITRE. Kniha príde na knižný trh 21. augusta 2015 a prvýkrát ju budeme prezentovať na výstave Argokomplex Nitra 22. augusta 2015 o 11.00 h v Pavilóne K, kde ju budeme uvádzať do života za prítomnosti pozvaných hostí a mnohých priaznivcov nestora slovenského ovocinárstva profesora Ivana Hričovského. V priestoroch Pavilónu K si budete knihu môcť zakúpiť. Pán profesor aj s ostatnými spoluautormi sa vám do nej podpíše i s osobným venovaním.

____________________
AKO ZÍSKATE TÚTO KNIHU SO ZĽAVOU? Kliknite na tento link KNIHY SO ZĽAVOU a môžete si objednať knihu OSVEDČENÉ RADY DO ZÁHRADY samostatne alebo spolu s ďalšími výtlačkami kníh z edície Praktické rady záhradkárom, dokonca pri odbere troch a viacerých titulov máte poštovné ZADARMO.

____________________
EDÍCIA PRAKTICKÉ RADY ZÁHRADKÁROM. Poznáte všetky knihy z edície Praktické rady záhradkárom? Garantom i jedným z autorov tejto edície je prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. Predstavme si tieto knihy. Sú ideálnym darčekom pre každého záhradkára.

 

 

 

____________________
CHCETE VIDIEŤ VNÚTRO KNIHY? Kliknite na priložené obrázky, kde budete môcť vidieť niekoľko dvojstrán z vnútra tejto novej knihy z nášho vydavateľstva. Väčšina otázok je od čitateľov profilu profesora Ivana Hričovskjého na Facebooku.

  

ORZ_99

Facebook