Close

Nie ste zaregistrovaný? Zaregistrujte sa a začnite používať.

lock and key

Prihláste sa do svojho účtu

Account Login

Zabudli ste heslo?

Knihy pre záhradkárov z Plat4M Books

Knihy pre záhradkárov z Plat4M Books
 

Knižný hit vydavateľstva v roku 2013 Rok v ovocnej záhrade sa stretol aj v prvých týždňoch roku 2014 so záujmom širokej verejnosti. Jej 2. vydanie prinieslo začiatkom marca v limitovanom náklade. Vydavateľstvo v nej prezentuje aj knihy so záhradkárskou problematikou, ktoré prinesie na knižný trh v tomto roku. Predstavme si túto ponuku. 

Vydavateľstvo Plat4M Books má veľmi blízko k záhradkárom. Vďaka úzkej spolupráci s nestorom slovenského ovocinárstva prof. Ing. Ivanom Hričovským, DrSc., prináša v roku 2014 na náš knižný trh viacero praktických publikácií s cennými radami pre záhradkárov. Pri práci v ovocnej i zeleninovej záhrade, vo vinohrade či pri sadení a pestovaní kvetov, pri starostlivosti o trávnik, jeho hnojení či pri úprave a vyhľadávaní vhodných architektonických riešení záhrady je každá rada dobrá. Mnohé odpovede na vaše otázky nájdete práve v knihách so záhradkárskou tematikou z vydavateľstva Plat4M Books. Ktoré to sú?

Ak si knihy chcete objednať, kliknite na titulok knihy.
Magdaléna Valšíková: Rok v zeleninovej záhrade

Magdaléna Valšíková
ROK V ZELENINOVEJ ZÁHRADE
Väzba: Flexo
Formát: 190 x 135 mm
Predpokladaná cena: 9,95 €

Publikácia pod názvom Rok v zeleninovej záhrade prináša informácie o prácach, ktoré je možné vykonávať v jednotlivých ročných obdobiach a mesiacoch. Prípravné práce v záhradách často rozhodujú o tom, či bude splnené naše očakávanie dosiahnuť bohatú úrodu zeleniny dobrej kvality. Na jar sejeme a sadíme jednoročné, dvojročné, ale aj trváce druhy. V letných mesiacoch sú aktuálne ďalšie výsevy, výsadby, letné ošetrovanie pestovanej zeleniny a závlahy. Autorka knihy prof. Ing. Magdaléna Valšíková, PhD., poskytuje mnoho neoceniteľných rád pre každého pestovateľa zeleniny. Kniha sa objaví v kníhkupectvách v apríli 2014.

Poslednou publikáciou, ktorá sa z jej pera objavila na knižnom trhu, je kniha Záhrada pre úžitok (október 2013, Plat4M Books), kde prispela časťou Zeleninárstvo.

Rok v ovocnej záhrade + biologická ochranaIvan Hričovský, Zoltán Tamašek, Martin Durec
ROK V OVOCNEJ ZÁHRADE + BIOLOGICKÁ OCHRANA
Väzba: Flexo
Formát: 190 x 135 mm
Predpokladaná cena: 9,95 €

Knižný bestseller z pera Ivana Hričovského a jeho žiaka Martina Dureca pre veľký úspech prichádza v rozšírenej verzii a novom grafickom stvárnení. Navyše je doplnená o podrobnosti týkajúce sa bioochrany od uznávaného slovenského odborníka Ing. Zoltána Tamašeka.

Rok v ovocnej záhrade je každodenný praktický sprievodca pre skúseného i menej skúseného záhradkára. Kniha obsahuje množstvo praktických rád o výsadbe ovocných stromkov a drobného ovocia, starostlivosti, ale i vrúbľovaní, hnojení, ochrane a ďalších činnostiach v chronologickom poradí počas celého roka.

Prvé vydanie tejto knihy vyšlo v máji 2013, druhé v marci 2014 a upravené a rozšírené 3. vydanie príde na trh v prvom polroku 2014 a bude mať flexo väzbu.

027Štefan Hronský
ROK VINOHRADNÍKA A VINÁRA
Väzba: Flexo
Formát: 190 x 135 mm
Predpokladaná cena: 9,95 €

Vinič je prastará kultúra, ktorú človek pestoval pri svojich príbytkoch odpradávna. Plody sa využívali ako ovocie – zdroj potravy. Plodom viniča hroznorodého je strapec – hrozno, používané ako základná surovina na výrobu vína. Podstatnou mierou ovplyvňuje kvalitu vína, preto treba poznať anatomickú stavbu hrozna i jeho chemické zloženie – obsah jednotlivých látok v hrozne, ich vplyv na kvalitu muštu a následne vína.

Radami a postupmi prác pri sadení a starostlivosti o vinohrad, ako aj pri príprave vína sa chronologicky po mesiacoch venuje uznávaný slovenský odborník doc. Ing. Štefan Hronský, PhD. Čitateľovi ponúka praktickú publikáciu pre vinohradníka a vinára, ktorá mu pomôže pri dopestovaní kvalitného hrozna.
Kniha vyjde v druhej polovici roka 2014.

Poslednou publikáciou, ktorá sa z jeho pera objavila na knižnom trhu, je kniha Záhrada pre úžitok (október 2013, Plat4M Books), kde prispel časťou Vinohradníctvo.

Anna Jakábová, Pavel Hrubík, Soňa Švecová: Záhrada pre krásu, Plat4M Books, 2014Anna Jakábová, Pavel Hrubík, Soňa Švecová
ZÁHRADA PRE KRÁSU
Väzba: Flexo
Formát: 190 x 135 mm
Predpokladaná cena: 9,95 €

Radosť nám poskytuje každá kvetina, okrasný krík či strom, ktoré s úctou do záhradky sadíme a o ktoré sa v priebehu roka staráme, aby priniesli vytúženú krásu, poskytli životnú energiu, zbavili nás každodenných stresov a potešili našu ubolenú dušu.

Súhra bylín a drevín patrí neoddeliteľne k sebe, vytvára prirodzenú rovnováhu zvýraznenú textúrou, farbami, symetriou, príjemnou vôňou, ktorá navodzuje pocit dobrej nálady. Autormi publikácie sú uznávaní slovenskí odborníci prof. Ing. Anna Jakábová, Csc., prof. Ing. Pavel Hrubík, DrSc., a Ing. Soňa Švecová.

Knihu nájdete na pultoch slovenských kníhkupectiev.

Ivan Hričovský, Magdaléna Valšíková, Štefan Hronský: Záhrada pre úžitokIvan Hričovský, Magdaléna Valšíková, Štefan Hronský
ZÁHRADA PRE ÚŽITOK
Väzba: Flexo
Formát: 190 x 135 mm
Predpokladaná cena: 9,95 €

Záhradka by mala slúžiť pre úžitok, oddych, potešenie a podľa toho ju delíme na zeleninovú, ovocnú, okrasnú a oddychovú časť. Pri rozhodovaní sa o tom, čo budeme pestovať, berieme do úvahy klimatické podmienky a polohu, ale nezabúdame ani na naplnenie našich túžob, snov a predstáv. A k dokonalosti úspešného pestovania ovocia, zeleniny či vinohradu patria odborné znalosti, ktoré nájdete v tejto knihe od troch uznávaných odborníkov – prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc., prof. Ing. Magdaléna Valšíková, PhD., a doc. Ing. Štefan Hronský, PhD.

Záhrada pre úžitok sa stretla u čitateľov s veľkým ohlasom a je vynikajúcim pomocníkom pri prácach v záhrade.

Kniha vyšla v októbri 2013.

VaH_obalka_LLadislav Varga, Ladislav Ducsay
VÝŽIVA A HNOJENIE ZÁHRADNÝCH PLODÍN
Väzba: brožovaná
Formát: 175 x 110 mm
Predpokladaná cena: 4,99 €

Knižná publikácia z pera doc. Ing. Ladislava Vargu, PhD., a doc. Dr. Ing. Ladislava Ducsaya informuje čitateľa o najdôležitejších faktoroch prostredia a ich vzájomných súvislostiach, ktoré v rozhodujúcej miere ovplyvňujú príjem živín záhradných plodín. Okrem teoretických informácií z oblasti výživy rastlín, poskytuje predovšetkým mnoho odborných rád, praktických poznatkov s možnosťou ich využívania pri základnom hnojení, ako aj pri prihnojovaní pestovaných plodín.

Vo vedecko-výskumnej oblasti sa docent Varga venoval predovšetkým problematike optimalizácie výživy rastlín vo vzťahu ku kvantite a kvalite dopestovanej produkcie poľných a záhradných plodín. Podieľal sa na riešení viacerých výskumných úloh, ktoré boli zamerané na: mechanizmy zvyšovania produkčného potenciálu a kvality záhradných plodín a tvorbu vyvážených systémov pestovania plodín pre podmienky trvalo udržateľného rozvoja. Docent Ducsay sa pri  jeho výskumnej práci venuje predovšetkým problematika výživy a hnojenia poľných a záhradných plodín vo vzťahu ku kvantite a kvalite dopestovanej produkcie, ktorú riešil v mnohých výskumných projektoch.

Kniha je v predaji od druhého polroku 2014.

www.YouTube.com/user/Plat4MBookswww.youtube.com/user/Plat4MBooks
Rady do záhrady nájdete aj v najväčšej svetovej internetovej databáze filmov a krátkych videí YouTube. Na horeuvedenej adrese vydavateľstvo Plat4M Books ponúka praktické rady od profesora Ivana Hričovského. Ide o postupy rôznych rezov stromov a drobného ovocia z hľadiska sezóny, ďalej o rady pri výsadbe stromkov, pri ich úpravy a ochrane, predkladá základné kroky pri tvarovaní a podobne. Videá vznikli v spolupráci so záhradkármi a počet videí neustále pribúda.
Stránka vznikla za účelom vizuálneho vysvetľovania praktických rád od uznávaných slovenských odoborníkov v rôznych oblastiach, ktorí sú väčšina autormi knižných titulov vo vydavateľstve Plat4M Books.
Medzi prispevateľmi sú: prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc., prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., majster kuchár František Janata, Doc. Ing. Jarmila Hojerová, PhD., PhDr., Mgr. Katarína Skybová, prof. Ing. Peter Baláž, PhD. a ďalší odborníci.


FACEBOOK
Rady.do.zahrady.profesor.Hricovsky
Veľkej návštevnosti sa teší profil profesora Ivana Hričovského na Facebooku. Takmer každý deň pribúdajú príspevky s radami do záhrady na tejto stránke, ktoré sa venujú nielen ovocinárskej problematike, čo je doména Ivana Hričovského, ale nájdeme tu aj rady od ostatných autorov pub- likácií so záhradkárskou problematikou, ktorí publikujú vo vydavateľstve Plat4M Books. Stránku nájdete ľahko, stačí do vyhľadávača Googlu dať adresu Rady.do.zahrady.profesor.Hricovsky.

OBJEDNÁVKY KNÍH
Knihy, ktoré už vyšli, si môžete objednať emailom na adrese eshop@plat4mbooks.sk. Ak chcete, aby vás vydavateľstvo informovalo o termíne vydania kníh, píšte na tú istú adresu. V čase pred vyjdením knihy potom všetkých záujemcov vydavateľstvo oboznámi o termíne expedície knihy a aj o možnej zľave pri nákupe knihy/kníh.


Ďalšie články

dreamstime_xl_43902222Sója: pomáha alebo škodí?
Keďže sa snažím živočíšne bielkoviny do veľkej miery nahradiť hodnotnými rastlinnými, zaujímalo ma ako to je so sójou. Na jednej strane, v čase, keď som sa začala zaujímať o zdravú výživu – čo už je viac ako 20 rokov – bola vychvaľovaná ako najzdravšia bielkovinová rastlinná výživa a stala sa veľkým trendom, na strane druhej, pred pár rokmi začali vychádzať štúdie, ktoré jej zdraviu prospešnosť popierali. Ako to teda so sójou naozaj? Nie je jednoduché vydať rezolútne vyhlásenie, že sója je …

Dojčíte? Chránite sa pred radreamstime_xl_13374384kovinou vaječníkov!
Veľké množstvo odborných štúdií a článkov upozorňuje na to, aké je dôležité dojčenie pre zdravie a vývoj detí. Pozrime sa na to však aj z druhej strany. Kedysi sa hovorilo, že pre ženu je dojčenie len príťažou – že stráca mnoho živín, môžu jej začať kvôli tomu vypadávať vlasy, môže chorľavieť, začnú sa jej kaziť zuby, pretože všetko dobré zo seba dáva dieťaťu. A k tomu ešte nezabudnime na fámy o vycumľaných a vyťahaných prsníkoch. Ide o nepotvrdené fámy, ktoré ženy zbytočne odrádzajú od dojčenia.

dreamstime_xl_57059169Ovocná koža: pochúťka pre veľkých i malých!
Sušené ovocie z obchodu, či kioskov v hypermarketoch je často „obohatené“ cukrom a inými pre zdravie nie najvhodnejšími prísadami a zdravotnému životnému štýlu nevyhovuje ani trošku. Prečo si však nespraviť vlastné stopercentné ovocné čipsy? Je s tým síce trošku viac práce, ale ak máte domáce čerstvé ovocie a nevládzete ho skonzumovať v surovom stave – lepšie využitie neexistuje. Navyše si takto môžeme pripraviť skvelé zásoby chutného zdravia na jeseň a zimu.

Facebook