Close

Nie ste zaregistrovaný? Zaregistrujte sa a začnite používať.

lock and key

Prihláste sa do svojho účtu

Account Login

Zabudli ste heslo?

O nás

Vydavateľstvo Plat4M Books vzniklo v apríli roku 2012 a prevzalo všetky aktivity knižnej sekcie digitálnej agentúry Plat4M. Vydavateľská aktivita Plat4M Books je pokračovateľom publikačnej tradície vydavateľstiev Semic Media, Foxi a Metro Media, ktoré v rokoch 1998 až 2010 priniesli na slovenský, český a maďarský trh viac ako 150 knižných titulov s celkovým predajom vyše tri milióny výtlačkov. Patria sem knihy, ktoré vyšli aj v desiatich dotlačiach a v státisícových nákladoch ako napríklad Oddelená strava, Detoxikácia organizmu, Monitor zdravia alebo Varíme s Podravkou.

2016

V roku 2016 vydavateľstvo Plat4M Books uviedlo na slovenský knižný trh niekoľko veľmi zaujímavých titulov, ktoré sa stali veľmi vyhľadávanými. K najvýznamnejším patrili knihy od profesorky Kataríny Horákovej Oddelená strava: Krása prichádza zvnútra a Časovaná bomba v tele: Patogény a parazity. Zo záhradkárskych tém je to predovšetkým publikácia z edície Knihy do vrecka Ovocná záhrada: Prace podľa mesiacov a od profesorky Anny Jakábovej Sila liečivých rastlín.

PRO-038-SVADBA-3D-obalka-LSvadba a iné slávnostné príležitosti je nezvyčajná publikácia, ktorá nemá zastúpenie na našom trhu, i keď kníh s touto tematikou je isto viacero. Nie je len obyčajným návodom na použitie, i keď tu nájdete množstvo praktických tém k príprave svadby, cirkevných slávností, stužkovej a ďalších rodinných udalostí. Okrem rád, ktoré vám pomôžu vyriešiť nejednu dilemu okolo náročných príprav svadby a osláv, tu nájdete tipy na nezvyčajné, a pritom esteticky hodnotné svadobné pozvánky, výzdobu, pohostenie, mejkap, účesy a šaty nevesty, ale aj tipy na darčeky. Budúce nevesty tu nájdu skvelý praktický návod, ako sa starať o svoje telo a vizáž, aby boli v deň D tými najkrajšími. Rady a odporúčania, i to, čo je potrebné vybaviť, tu nájdu aj snúbenci. Zaujímavým momentom knihy je prelínanie sa nádherných atmosférických fotografií s realitou – odporúčaniami a povinnosťami, ktoré je treba vyriešiť, aby bola vaša svadba skutočne podľa vašich predstáv. A to po všetkých stránkach, i tej finančnej.

Peter Bizub: Vyvolený právnik 3DV maji prichádza na knižný trh novinka od autora rozprávkovej trilógie Petra Bizuba. Kniha sa volá Vyvolený právnik a je to fiktívny príbeh čestného advokáta Ondreja Srnu, ktorý žije v skorumpovanej krajine postkomunistického typu. V krajine, kde sa odohráva tento príbeh, korupčná hydra dosiahla svoj maximálny vrchol. Už aj samotní právnici rezignujú v tomto boji. Musí sa stať niečo výnimočné, čo obnoví znovu vieru ľudí v právo a spravodlivosť. Advokát Srna je čistý človek. Dokonca nikdy neprijal a ani neposkytol úplatok. Neuznáva známosti, karierizmus, politikárčenie. Usiluje sa vo svojej profesii presadiť bez nich, len poctivou a odbornou prácou. Napriek tomu, že žije a pracuje vo vyspelom demokratickom štáte. Je to jednoducho v ľuďoch – teda sklon k rodinkárstvu a úplatkom. Keby tak on mal raz moc, prostriedky tento stav zmeniť… A moc aj dostáva.

Ivan Vallo: Trávniky pre krásu, šport a relax, Plat4M Books, 2016Na začiatku roka už v januári 2016 prichádza vydavateľstvo Plat4M Books s ďalšou knižnou novinkou Ivan Vallo: Trávniky pre krásu, šport a relax zaradenou do edície Praktické rady záhradkárom. Publikácia je výnimočný autorský počin Ivana Valla – je to vôbec prvá pôvodná slovenská publikácia o trávnikoch určená pre širokú verejnosť. Doteraz u nás vyšli iba zahraničné preklady alebo originály v češtine. Autor v knihe poskytuje čitateľovi návod, podľa ktorého bude vedieť trávnik správne založiť a úspešne ho pestovať – kosiť, hnojiť, zavlažovať, vykonávať ďalšie odborné úkony, ochrániť ho pred chorobami a škodcami, odstraňovať z neho nežiaduce buriny. Popisuje ďalej mechanizmy na ošetrovanie trávnika, princípy ich funkcie a spôsoby použitia. Informatívne sa zmieňuje aj o trávnikoch top kvality – golfových a futbalových ihriskách.

Ďalšou knihou prvého polroka 2016 je už 3. vydanie publikácie Rok v ovocnej záhrade – biologická ochrana. Po veľkom záujme čitateľov-záhradkárov o tento titul sme sa vo vydavateľstve rozhodli túto knihu z edície Praktické rady záhradkárom opäť priniesť na knižný trh v málo upravenej verzii. Knižný bestseller z roku 2013 z pera profesora Ivana Hričovského a jeho žiaka Martina Dureca pre veľký úspech prichádza v doplnenej rozšírenej verzii a vynovenom grafickom stvárnení. Lákavou časťou tejto knihy sú jej doplnky s podrobnosťami, ktoré sa týkajú bioochrany od uznávaného slovenského odborníka Ing. Zoltána Tamašeka.

2015

V roku 2015 vydavateľstvo Plat4M Books prinieslo na trh viacero zaujímavých knižných titulov. K najočakávanejším patria knihy od profesorky Kataríny Horákovej Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku. Od profesora Hričovského je to najmä dlho pripravovaná kniha najčastejších, chronologicky a územne zoradených otázok o činnostiach v ovocnej záhrade Osvedčené rady do záhrady. Impulzom k vzniku tejto knihy sú stovky a stovky otázok, ktoré záhradkári adresujú na nestora slovenského ovocinárstva na jeho protifile na Facebooku.

Jarmila Hojerová, Eva Boskovičová: Ako si vybrať kozmetikuUž v januári 2015 sme na trh uviedli knihu Jarmila Hojerová a Eva Boskovičová: Ako si vybrať kozmetiku. Kniha sa stretla so záujmom najmä v radoch kaderníčiek a kozmetičiek. Táto kniha, na rozdiel od iných, ktoré sa zaoberajú kozmetikou a krásou, má navrch tým, že ide do hĺbky, vysvetľuje a definuje pojmy od zloženia a funkcie kože až po estetické a zdravotné vplyvy. Apeluje na to, že kozmetika nie je ani zďaleka len dekoratívna záležitosť, ale v prvom ide o naše zdravie, z ktorého sa následne odvíja aj krása. Kniha je určená pre profesionálne kozmetičky, ale aj pre širokú spotrebiteľskú verejnosť.

Záhrada pre úžitok, Plat4M Books, 2015Táto kniha troch odborníkov Záhrada pre úžitok vyšla ešte v októbri 2013 v mäkkej, brožovanej väzbe. Stretla sa pre svoj široký záber tém so záujmom širokej skupiny záhradkárov a opakovane sme ju dotláčali. Na začiatku roku 2015 však dostala nový šat – vyšla v obľúbenej flexi väzbe. Kniha je rozdelená do troch častí – ovocinárstvo, zeleninárstvo a vinohradníctvo. Jej autormi sú uznávaní slovenskí odborníci Ivan Hričovský, Magdaléna Valšíková a Štefan Hronský. Všetci traja prinášajú praktické rady pre začiatočníkov pri ich záhradkárskej činnosti.

Štefan Hronský: Rok vinohradníka a vinára, Plat4M Books, 2015V marci vydavateľstvo uviedlo ďalší „prírastok“ do populárnej edície Praktické rady záhradkárom – Štefan Hronský: Rok vinohradníka a vinára. Kniha je jedinečná aj z toho pohľadu, že ako vôbec prvá u nás sa ucelene venuje pestovaniu viniča i vinárskym činnostiam. Autor čitateľovi ponúka cenné informácie o raste a vývine viniča, predstavuje odrody a rozdeľuje ich podľa použitia. Pestovatelia hrozna, najmä začiatočníci a menej skúsení, nájdu v knihe postupy rezu viniča, termíny, techniku a organizáciu rezu, ďalej autor vysvetľuje tvarovanie dreva a vplyv rezu na rast, úrodu a kvalitu hrozna.

V apríli vydavateľstvo na výstave Gardenia v Nitre krstilo už šiesty prírastok do populárnej edície Praktické rady záhradkárom – Ladislav Varga a Ladislav Ducsay: Výživa a hnojenie záhradných plodín. Je to praktický poradca pre každého záhradkára pre skvalitňovanie pôdy pre úspešnejšie pestovanie. Ak v záhrade pestujeme ovocné stromky, kríky a sadenice jahôd, vinič hroznorodý, zeleninu či okrasné rastliny a dreviny a nedopĺňame do pôdy žiadne výživné látky, postupne registrujeme slabšiu úrodu. Kvalita plodov je nižšia a veľkosť a krása kvetov menej výrazná. Vtedy je najvyšší čas aplikovať do pôdy našej záhradky, sadu alebo parku všetky základné živiny a stopové prvky. Ako však zistíme, čo v pôde najviac chýba?

Katarína Horáková: Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku, Plat4M Books, 2015

V polovici júla 2015 prišla na slovenský knižný trh ďalšiu novinku našej úspešnejšej autorky Kataríny Horákovej Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku. Je to už druhá kniha z plánovaného kvarteta edície Ako byť zdravý v každom veku. Prvou bol veľký bestseller jesene 2014 Ako mať zdravý mozog v každom veku. Otázka ako mať zdravé srdce a cievy a chrániť si ich funkčnosť v každom veku trápi každého z nás. Odpovede, ktoré autorka ponúka, zaujímajú mladých i starých, preto je táto publikácia spolu s Ako mať zdravý mozog v každom veku ideálnym darčekom pre každého.

 Osvedčené rady do záhradyV auguste 2015 sme uviedli na knižný trh ďalšiu knihu nestora slovenského ovocinárstva profesora Ivana Hričovského Osvedčené rady do záhrady. Publikácia je výber 265 otázok z vyhľadávaného profilu profesora Hričovského na Facebooku. I. Hričovský odpovedá na väčšinu ovocinárskych otázok, na dotazy v oblasti pestovania zeleniny a viniča hroznorodého, tém súvisiacich so záhradnou architektúrou, kvetmi a okrasnými drevinami si „na pomoc“ pozval uznávaných slovenských odborníkov. Bohato ilustrovaná kniha sa stretla s veľkým záujmom u záhradkárskej verejnosti a je venovaná aj tým čitateľom, ktorí nemajú prístup na internet. Osvedčené rady do záhrady sú už siedmou knihou edície Praktické rady záhradkárom.

Kalendár zdravia 2016, Plat4M Books, 2015Začiatkom novembra sa dostal na domáci trh Kalendár zdravia 2016. Na 116 stranách sa majitelia kalendára dozvedia množstvo zaujímavých faktov o zdraví, cenné sú najmä praktické rady, ktoré každému z nás dokážu pomôcť pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Kalendár zostavila Sabína Zavarská z vybratých myšlienkoch úspešnej slovenskej autorky kníh o zdravej výžive a zdravom životnom štýle profesorky Kataríny Horákovej. V prípade tohto kalendára išlo ozaj o jedinečný vydavateľský počin, pretože kalendár je nezvyčajne rozsiahly a cenovo veľmi prístupný.

Kalendár 2016 - Rok v záhradeV polovici novembra vydavateľstvo Plat4M Books uviedlo na trh Kalendár 2016 – Rok v záhrade. Podobne ako v roku 2014, aj v závere profesor Ivan Hričovský ponúkol svojim fanúšikom a priateľom jedinečný kalendár s radami záhradkárom. Na 112 stranách čitatelia nájdu desiatky praktických rád zoradených chronologicky. Kalendár má s tým z roku 2014 dvojnásobný rozsah. Je to výber otázok čitateľov facebookového profilu Rady do záhrady profesor Hričovský nestorovi slovenského ovocinárstva. S témami, ktoré nesúvisia s ovocinárstvom zodpovedali ďalší odborníci – autori kníh z edície Praktické rady záhradkárom.

2014

Rok 2014 charakterizovali štyri knižné tituly, ktoré patrili k najpredávanejším na Slovensku vôbec. Boli to dve knihy od profesorky Kataríny Horákovej Oddelená strava: Pre zdravie a Ako mať zdravý mozog v každom veku a dva počiny profesora Ivana Hričovského s kolektívom prepracovaná kniha Rok v ovocnej záhrade + biologická ochrana a Kalendár 2015 – Rok v záhrade. 

Na konci apríla sme na 18. ročníku záhradkárskej výstavy Gardénia na výstavisku Agrokomplex krstili ďalšiu publikáciu z edície Praktické rady záhradkárom Rok v zeleninovej záhrade. Je rovnako ako kniha Rok v ovocnej záhrade alebo jej upravená a rozšírená verzia Rok v ovocnej záhrade – biologická ochrana každodenný praktický sprievodca skúseného i menej skúseného záhradkára. Autorkou tejto knihy je uznávaná slovenská odborníčka na pestovanie zeleniny profesorka Magdaléna Valšíková. Táto publikácia by mala byť súčasťou knižnice každého záhradkára, lebo v nej v ktorejkoľvek časti roka môže nájsť neoceniteľné rady, ako, o čo a kedy sa postarať v zeleninovej záhrade. Autorka veľmi prakticky rozdelila knihu chronologicky do dvanástich mesiacov, kde uvádza všetky dôležité činnosti v konkrétnej časti roka v zeleninovej záhradke. V knihe sa dočítate o pareniskách a ich umiestnení, skleníkoch a fóliovníkoch. Rozsiahlou témou je pestovanie priesad, ich výsadba a rýchlenie. Autorka predkladá spôsob plánovania rozmiestnenia zeleniny a záhrade. Isto zaujímavou témou je aj striedanie plodín na záhonoch, výber kvalitného osiva a jarné priame výsevy cibuľovej zeleniny.

ODDELENÁ STRAVA: Pre zdravie, Plat4M Books, 2014Začiatkom apríla sme uviedli na knižný trh nový titul od profesorky Kataríny Horákovej Oddelená strava: Pre zdravie z edície Oddelená strava. Publikácia sa už po týždni dostala medzi TOP 20 najpredávanejších kníh oboch najvýznamnejších internetových kníhkupectiev Martinus.sk i Gorila.sk. Profesorka Katarína Horáková uverejnila na stránkach mnohých časopisov stovky článkov o vplyve oddelenej stravy na naše telo. Tento spôsob stravovania predstavila z mnohých pohľadov, no predovšetkým veľmi jednoducho čitateľom vysvetlila, prečo je tak prospešný pre ľudský organizmus. A teraz všetky tieto poznatky prezentuje v knihe Oddelená strava: Pre zdravie, predstavuje skúsenosti mnohých žien, ktoré majú s týmto zdravým spôsobom života svoje dlhodobé skúsenosti.

Iva Bukvová: Staviame a obnovujeme rodinný dom, Plat4M Books, 2014Na konci mája z produkcie vydavateľstva prichádza na trh novinka od Ivy Bukvovej Staviame a obnovujeme rodinný dom z edície Praktické rady stavebníkom. Rozhodli ste sa, že si postavíte dom alebo si chcete staršiu stavbu zrekonštruovať a zmodenizovať? A teraz uvažujete, kde a ako začať? Navyše s tým nemáte žiadne skúsenosti? Správne ste sa rozhodli. Predtým, ako sa do toho pustíte, prečítajte si túto praktickú knižku s množstvom neoceniteľných rád ako postupovať. Táto publikácia vás s ľahkosťou prevedie cez všetky úskalia pri stavebných a dokončovacích prácach až po dohotovenie vysnívaného domčeka a jeho okolia. Pred každým dôležitým krokom vás upozorní, na čo sa máte sústrediť a koho a kde sa máte pýtať o radu.

V posledný júnový deň uvádzame 2. diel Škriatok Pe-Pe v krajine trpaslíkov z plánovanej trilógie rozprávkových kníh Petra Bizuba o škriatkovi menom Pe-Pe. V tejto druhej knihe ide Peter po roku odprevadiť škriatka Pe-Peho. Aké dobrodružstvá na nich čakajú? Je to napínavý príbeh, pri ktorom sa dostanú do krajiny trpaslíkov, Petra tu dokonca unesú! Kto? To neprezrádzajme. Príbehy škriatka a dieťaťa zaujmú každého chlapca i dievča.

Rok v ovocnej záhrade + biologická ochranaPrvou knihou druhého polroka 2014 je Rok v ovocnej záhrade – biologická ochrana. Kniha rozšírila edíciu Praktické rady záhradkárom. Knižný bestseller z roku 2013 z pera profesora Ivana Hričovského a jeho žiaka Martina Dureca pre veľký úspech prichádza v rozšírenej verzii a novom grafickom stvárnení. Navyše je kniha doplnená o podrobnosti týkajúce sa bioochrany od uznávaného slovenského odborníka Ing. Zoltána Tamašeka.

V septembri nasledoval kalendár pre rok 2015 Rok v záhrade s radami profesora Ivana Hričovského. Kalendár sa veľmi rýchlo dostal na prvú priečku produktov s týmto zameraním a do konca januára 2015 patril k najpredávanejším. Rady profesora Ivana Hričovského sú už dlhé roky vyhľadávané medzi mnohými aktívnymi záhradkármi a pestovateľmi ovocných stromov a drobného ovocia. Riadia sa nimi tisíce záhradkárov na Slovensku. Každý týždeň tento nestor slovenského ovocinárstva radí v televíznej relácii Farmárska revue, raz za dva týždne na vlnách Rádia Regina a pravidelne na svojom profile na Facebooku Rady.do.zahrady.profesor.Hricovsky. A aj praktické rady záhradkárom sú obsahom kalendára pre rok 2015 – Rok v záhrade.  Bohato ilustrované rady sú chronologicky zoradené v tomto stolovom kalendári, ktorý by rád mal každý záhradkár vždy poruke.

Katarína Horáková: Ako mať zdravý mozog v každom vekuNa začiatku októbra 2014 sme uviedli na slovenský knižný trh novinku našej úspešnejšej autorky Kataríny Horákovej Ako mať zdravý mozog v každom veku. Kniha patrí dlhodobo k vyhľadávaným titulom a patrí k najpredávanejším titulom vydavateľstva. Otázka ako mať zdravý mozog a chrániť si jeho funkčnosť v každom veku trápi každého z nás. Nik totiž nechce v starobe ostať odkázaný na starosť svojich príbuzných. Odpovede, ktoré autorka ponúka, zaujímajú mladých i starých, preto je táto publikácia ideálnym darčekom pre každého.

Záhrada pre krásu, Plat4M Books, 2014Autorská trojica Anna Jakábová, Soňa Švecová a Pavel Hrubík vytvorila ďalšiu knihu so záhradkárskou tematikou zaradenou do edície Praktické rady záhradkárom Záhrada pre krásu. Kniha vyšla v októbri 2014 a okamžite sa zaradila medzi najvyhľadávanejšie. Radosť nám poskytuje každá kvetina, okrasný krík či strom, ktoré s úctou do záhradky sadíme a o ktoré sa v priebehu roka staráme, aby priniesli vytúženú krásu, poskytli životnú energiu, zbavili nás každodenných stresov a potešili našu ubolenú dušu. Súhra bylín a drevín patrí neoddeliteľne k sebe, vytvára prirodzenú rovnováhu zvýraznenú textúrou, farbami, symetriou, príjemnou vôňou, ktorá navodzuje pocit dobrej nálady.

2013

V roku 2013 vydavateľstvo Plat4M Books priviedlo na trh viacerých nových autorov, ktorých si čitateľská verejnosť veľmi rýchlo obľúbila. Medzi inými záhradkárska stálica a neúnavný propagátor pestovania ovocia u nás profesor Ivan Hričovský, čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov, ďalej dlhoročný prezident Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, držiteľ najvýznamnejších svetových vyznamenaní František Janata i autor rozprávkových príbehov Peter Bizub. 

František Janata: Pochúťky a misy z hydinyPrvá kniha v roku 2013 z produkcie vydavateľstva Plat4M Books je zbierka receptov František Janata: Pochúťky a misy z hydiny. Kniha mala veľkolepý krst počas Račianskych hodov s účasťou skoro 400 ľudí. František Janata varil v najvýznamnejších hoteloch v celej Európe a u nás ho poznajú stovky a stovky spokojných zákazníkov. Mnohí doslova chodili tam, kde práve on pôsobil ako šéfkuchár, aby mohli vychutnávať jeho „božskú“ kuchyňu.

V máji ju nasledovala publikácia z pera profesora Ivana Hričovského a jeho žiaka Martina Dureca Rok v ovocnej záhrade, ktorá sa ešte pred uvedením na trh v predpredaji zaradila medzi najpredávanejšie knihy internetového kníhkupectva Martinus.sk TOP 50. Rok v ovocnej záhrade je každodenný praktický sprievodca skúseného i menej skúseného záhradkára.

V septembri 2013 sme uviedli na trh knihu autorov František Janata a Anna Zvozilová: Tradičné račianske jedlá. Kniha vznikla na objednávku starostu mestskej časti Rača a veľmi rýchlo sa vypredala. Obsahuje typické a tradičné račianske jedlá, ktoré sa tu pripravujú už od nepamäti. František Janata a Anna Zvozilová ich chceli zachytiť a popísať ich prípravu v tejto knihe, aby ostali aj pre ďalšie generácie.

Záhrada pre úžitok, Plat4M Books, 2013V októbri 2013 prichádza kniha troch odborníkov Záhrada pre úžitok. Kniha je rozdelená do troch častí – ovocinárstvo, zeleninárstvo a vinohradníctvo. Jej autormi sú uznávaní slovenskí odborníci Ivan Hričovský, Magdaléna Valšíková a Štefan Hronský. Všetci traja prinášajú praktické rady pre začiatočníkov pri ich záhradkárskej činnosti.

Peter Bizub: Rozprávka o škriatkovi menom Pe-Pe

V novembri 2013 si môžete v kníhkupectvách na celom Slovensku zakúpiť knižnú prvotinu od Petra Bizuba Rozprávka o škriatkovi menom Pe-Pe. O škriatkoch sa toho už popísalo veľa. Príbeh o Petrovi a škriatkovi menom Pe-Pe však doteraz ešte nikto nepoznal. Ako to všetko začalo? Ako tak sedel Peter v okne, zazrel v húštine nejaký pohyb a nejaké čudo vyšlo z lesa. Bol to malý človiečik, ktorý by sa zmestil pokojne do topánkovej škatule. Pomalým, váhavým krokom kráčal k Petrovmu oknu. Keď bol pred ním, obradne sa uklonil a povedal: „Dobrý večer, volám sa Pe-Pe a som škriatok.“

Banner_015_938x341Tesne pred Vianocami sme na knižný trh priniesli najnovšiu knihu z pera slovenskej autorky bestsellerov o chudnutí Kataríny Skybovej Zoštíhľovacia diéta: Rýchle chudnutie. Vedeli ste, že rýchle diéty patria k najčastejšie využívaným spôsobom chudnutia a tešia sa veľkej obľube? Výskumy uvádzajú, že viac ako 66 percent žien pri úprave svojej hmotnosti dodržiava krátkodobé diéty. Ide obyčajne o nulové, tekuté a jednostranné diéty alebo diéty s vylúčením tukov a sacharidov. Keďže tieto diéty telu nedodajú potrebné živiny, ich účinky sú často diskutabilné a výsledky neisté.  Pre tých, čo chcú rýchlo zoštíhlieť a lepšie sa cítiť, a očakávajú, že diéta bude účinná, bezpečná a bez jo-jo efektu, sme pripravili zoštíhľovaciu diétu na tri, päť a sedem dní. Zoštíhľovacia diéta je nízkoenergetická, so zastúpením všetkých potrebných živín. Telu dodá málo energie, ale zato všetky živiny, bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a dostatok vlákniny. Je chutná, pestrá, nenáročná na prípravu a zložená z potravín s nízkou energetickou hustotou, vysokým podielom vody a nízkym glykemickým indexom.

2012

K najvýraznejším publikáciam z produkcie vydavateľstva Plat4M Books boli v roku 2012 knihy od Kataríny Skybovej Redukčná diéta a od Kataríny Horákovej Detoxikácia organizmu a Oddelená strava: Recepty a diéty. Priblížila sa k ním aj kniha Titanic: Pýcha a skaza, ktorá zachytáva krok po kroku posledné desiatky minút pred tragédiou „nepotopiteľného“ zaoceánskeho parníka.

Katarína Skybová: Redukčná diéta - IV. vydanie, Plat4M Books, 2012VZP_obalka Z dielne vydavateľstva Plat4M Books na slovenskom trhu v roku 2012 najviac zaujali knihy Detoxikácia organizmu, Varovné signály tela, Redukčná diéta a Titanic: Pýcha a skaza. Redukčná diéta od Kataríny Skybovej bola po necelých troch mesiacoch takmer vypredaná, a to aj napriek tomu, že to bolo už jej tretie vydanie. Dňa 7. septembra 2012 vyšlo už jej 4. vydanie.

titanic_obalka_20121Knihu Titanic: Pýcha a skaza sme v apríli 2012 uviedli na trh aj v elektronickej verzii a celé tri týždne bola najpredávanejšou na knižnom portáli iBux.sk. Je jednou z prvých slovenských elektronických kníh, ktorá sa začala predávať v ponuke najvýznamnejšieho svetového internetového kníhkupectva Amazon.com a prostredníctvom iTunes.com v troch desiatkach krajín sveta.

Knihy od Kataríny HorákovejĎalším vydavateľským počinom Plat4M Books je publikácia Oddelená strava: Recepty a diéty z pera profesorky Kataríny Horákovej, ktoré sme vyexpedovali do knižnej distribúcie koncom októbra 2012. Táto kniha bola dlhé týždne v TOP 50 – v rebríčku najpredávanejších publikácií najvýznamnejšieho internetového kníhkupectva Martinus.sk. Autorka v knihe ponúka recepty, ktoré zodpovedajú zásadám oddelenej stravy. Ide o pestrý výber jedál, ktoré si môžete pripraviť rýchlo a z lacných a dostupných surovín aj u nás na Slovensku.  Čo obsahuje? Ako jesť podľa ročných období, Kúry na trvalú štíhlosť, Jarná wellness diéta, Čo piť a jesť v lete? a Recepty na jeseň a zimu. Recepty sú jednoduché a každého – i náročného – stravníka uspokoja. Popri vhodnej kombinácii potravín sa tu zoznámite aj s pestrým jedálnym lístkom na jednotlivé ročné obdobia a každý si určite nájde vyhovujúce jedlo podľa svojej chuti aj momentálnej nálady a podľa zdravotného stavu.

Janka Vančová: Hriešne spovede, Plat4M Books, 2012Koncom októbra 2012 z našej dielne prišla na trh zbierka 33 jemných erotických príbehov Hriešne spovede od Janky Vančovej. Hriešne spovede je 33 erotických príbehov o vášni, radosti zo života, malých i väčších prekvapeniach a ich následkoch. Áno, v živote sa skutočne stane všeličo a najmä v mladosti neraz robíme veci, ktorých by sme sa neskôr určite nedopustili. Možno. Ktosi múdry totiž raz povedal: „Ľahko je byť v starobe cnostný…“ A určite vedel, čo hovorí. Hriešne spovede sú príbehy o ľuďoch, ktorí prežívajú niečo nezvyčajné, pikantné, vzrušujúce, skrátka to, na čo sa nezabúda. Možno vás pobavia, možno pobúria a niektorí si zase pri ich čítaní spomenú na niečo, s čím sa ešte nikomu nepriznali…

Banner_09-VitamBible-2Posledným titulom v roku 2012 je Vitamínová biblia od Ruženy Uherovej. Záujem dnešného človeka získať čo najviac poznatkov, ako si udržať dobrý zdravotný stav svojho organizmu, súvisí často s vysokým pracovným nasadením, s túžbou udržať si dobrú duševnú i fyzickú výkonnosť a rovnováhu, ale i telesnú krásu a dokonalosť. Akú úlohu môžu hrať vitamíny v tomto úsilí a ako si zabezpečiť ich dostatočný príjem?

 

Facebook