Close

Nie ste zaregistrovaný? Zaregistrujte sa a začnite používať.

lock and key

Prihláste sa do svojho účtu

Account Login

Zabudli ste heslo?

Choroby podľa horoskopu

06 dec Odoslal v Pre ženy, Radíme si navzájom, Zaujímavosti | Komentáre vypnuté na Choroby podľa horoskopu
Choroby podľa horoskopu
 

Nádcha, škriabanie v hrdle a kašeľ sú často spájané s jesenným obdobím rovnako ako padajúce lístie. Jeseň je typická chladnými ránami a večermi, hoci dni sú ešte stále príjemné. Teplotné výkyvy, prechody z tepla do zimy a naopak, to všetko sa podpisuje pod našu imunitu. Oslabený organizmus je náchylný k vírusovým a bakteriálnym ochoreniam. Niekoho potrápi dráždivý kašeľ alebo niekoľkodňové nachladnutie, iní  však jeseň privítajú s angínou alebo zápalom priedušiek. Zdravie máte v prvom rade vo vlastných rukách, ale vedeli ste, že náchylnosť na jednotlivé choroby ovplyvňuje aj znamenie, v ktorom ste sa narodili.

Baran (21.3. – 20.4.) 
Energia Barana ovláda hlavu vrátane uší, očí, úst a nosu. Preto sú ľudia narodení v znamení Barana náchylní na ochorenia  dýchacích ciest, trpia bolesťami hlavy, ale môžu mať aj problémy so spánkom. Baran je tvrdohlavý a netrpezlivý pacient. Nevydrží dlho v pokoji ležať v posteli, chorobu často prechodí a tak mu môže hroziť, že sa mu čoskoro vráti.

Katarína Horáková: Krása prichádza zvnútra, Plat4M Books, 2016, 3DNaša rada: Ak ste sa už chorobe neubránili, vyležte ju niekoľko dní v pokoji v posteli, nebudete sa s ňou musieť pasovať odznova.

Býk (21.4. – 20.5.): 
Býk ovláda krk, šiju a prehĺtanie. Býci bývajú často silnej konštrukcie, choroby sa nevyhnú ani im. Často bojujú so zápalmi krku, mandlí, chrapotom a kašľom. Nie sú veľmi zodpovední pacienti, o svoje zdravie sa nestarajú a oheň hasia v poslednej chvíli.

Naša rada: Starajte sa o svoje zdravie priebežne, nezabúdajte na preventívne lekárske prehliadky. Myslite na to, že každý problém sa ľahšie rieši v počiatku, ako keď je už neskoro.

Blíženci (21.5. – 21.6.) 
Blíženci ovplyvňujú pľúca a priedušky. Dýchajú rýchlo a plytko, s čím súvisia ich problémy s dýchacou sústavou. Často trpia astmou, kašľom a alergiami. Bývajú precitlivení a k regenerácii potrebujú viac času ako ostatní.

Naša rada: Vyskúšajte dychové relaxačné cvičenia, ktoré vás naučia dýchať zhlboka . Pomôžete si tak nielen k lepšiemu fyzickému zdraviu, ale aj k psychickej pohode.

Rak (22.6. – 22.7.)
Hruď a tráviaca sústava sú ovplyvnené energiou Raka. Zdravotný stav Rakov je podmienený dôkladným odpočinkom a spánkom. Ako náhle nie sú oddýchnutí, pokrivkáva ich psychická rovnováha a to sa odráža na oslabení ich imunity.

Katarína Horáková: Patogény a parazity, Plat4M Books, 2016, 3DNaša rada: Dbajte na spánkovú hygienu. Izbu pred spaním dôkladne vyvetrajte, nevečerajte ťažké jedlá a doprajte si výdatný, aspoň sedem hodinový spánok.

Lev (23.7. – 23.8.)
Levy majú pomerne pevné zdravie a silnú vitalitu.. Najcitlivejšie majú však srdce,  a hrozia im choroby tepien, trombózy, či kôrnatenie. Chronické choroby ich obchádzajú, môžu však ochorieť vtedy, keď to najmenej očakávajú.

Naša rada: Na posilnenie srdca vyskúšajte cesnak a cibuľu. Ak  vám zaťažujú žalúdok, v lekárni sa spýtajte na cesnakovú tinktúru vyrobenú zo slovenskej odrody Mojmír.

Panna (24.8. – 23.9.)
Energia Panny ovládajú dôležité vnútorné orgány. Panna sa môže tešiť dobrému zdraviu,  pretože sú pedantné a svoje zdravie dôkladne dbajú. Ak  sú však ľudia narodení v tomto znamení  vo veľkom fyzickom alebo psychickom vyťažení, ochorejú ľahko.

Naša rada: Dodržujte zásady zdravého životného štýlu a nepoľavujte v dôslednej starostlivosti o zdravie.

Váhy (24.9. – 23.10.)
Váhy doslova „ vyvažujú“ náš organizmus. Ovládajú obličky a tak zodpovedajú za hospodárenie s tekutinami v tele, rovnováhu kyselín a zásad v tele či čistenie krvi. Ľudia narodení pod vládou  často trpia prekyslením organizmu, ale aj obličkovými ochoreniami.

Naša rada: Pite pramenité stolové vody s mierne zásaditým PH a vyvážením pomerom minerálnych látok.

Škorpión (24.10-22.11)
Škorpiónov málokedy potrápi klasická nádcha alebo chrípka. Viac než ktorékoľvek iné znamenie sú však náchylní na  pohlavné choroby, prechladnutia močového mechúra alebo problémami s reprodukčnými orgánmi

Jana Vančová, Henrieta Karabová: Kúzelné recepty na čarovný život

Naša rada: Nestriedajte sexuálnych partnerov a dbajte na preventívne prehliadky u lekára.

Strelec (23.11. – 22.12.)
Ich energia sa prejavuje ako jednota medzi telom a dušou. Aj keď tešia dobrému telesnému zdraviu, ale sú pod stresom alebo majú osobné problémy  ihneď sa to odrazí na ich zdraví. Často bývajú cholerickí, jedia hltavo a nevedia nájsť „ pokoj“

Naša rada: Neprepínajte svoje sily, vyhýbajte sa stresu  a nájdite si vždy čas na pokojné stravovanie.

Kozorožec (23.12. – 20.1.)
Ľudia narodení v tomto znamení bývajú väčšinou chorí ako deti a rokmi akoby nadobudli imunitu. Väčšinou si zachovajú sviežosť a jasného ducha do vysokého veku. Majú však sklon reume, osteoporóze a problémami s kosťami.

Naša rada: Nezabudnite na prísun vápnika vo vašej strane. Vedeli ste, že mak  obsahuje 12x vápnika ako kravské mlieko?

Vodnár (21.1. – 22.2.) 
Vodnár je patrónom obehového systému. Môžu trpieť  zlým krvný obeh, preto mávajú  studené  končatiny. Potrápia ich aj poruchy s tepom srdca a krvným tlakom. Emócie a hnev v sebe často dusia, čo neprospieva ich duševnej pohode.

Ivan Hričovský, Lucia Harničárová, Boris Horák: Ovocná záhrada: Práce podľa mesiacov, Plat4M Books, 2016, 3D

Naša rada: Aj keď Vodnárom šport veľmi nevonia, viac ako ktorékoľvek iné znamenie by sa mali snažiť nájsť si vhodnú fyzickú aktivitu, ktorá im pomôže získať kondíciu a zbaví vysokého tepu.

Ryby (20.2. – 20.3.)
Ryby  sú jemné a precitlivené, čo ovplyvňuje ich sklon k častým ochoreniam Ohrozené majú aj sliznice, spojivky aj ďasná, rany im často hnisajú. Ich energia vplýva na lymfatický systém, mali by dbať na pitný režim.

Naša rada: Pravidelný prísun vitamínu B vám pomôže v boji s aftami , kútikmi a ochoreniami ďasien.

Jesenný tip na posilnenie imunity
Aby sa Vás organizmus mohol účinne brániť  voči vírusom, ktoré na jeseň poletujú v ovzduší, posilnite si imunitný systém cesnakovou tinktúrou z vyrobenú zo slovenskej odrody cesnaku Mojmír. Cesnakový extrakt je k organizmu šetrný, vstrebáva sa postupne a obsahuje množstvo látok významných pre ľudské telo.

Tento článok sme vybrali z bohatej ponuky portálu pre ženy woman.sk.

Ďalšie články:

Pozor ndreamstime_xl_52417219a repelenty v tehotenstve! Môžu poškodiť plod!
Chemické repelenty a rôzne prípravky na likvidáciu a odohnanie hmyzu môžu byť kvôli svojmu zloženiu nebezpečné pre tehotné ženy a malé deti. Mali by ste sa im vyhýbať aj vtedy, keď dojčíte. Ak je to nevyhnutné, použite radšej prírodné prostriedky, poradíme vám niektoré z nich. Ešte lepšie je však úplne sa vyhýbať miestam, kde sa hmyz v nadmerných množstvách vyskytuje. Môže totiž prenášať aj nebezpečné ochorenia a rôzne nákazy. Chránia síce pred nepríjemným hmyzom, avšak v tehotenstve by ste sa mali ich používaniu vyvarovať.

Pozordreamstime_xl_16553806: Jód v tehotenstve je dôležitý!
Vždy sa nájdu hlasy za i proti, tak je to i v prípade užívania doplnkov výživy počas tehotenstva. Podstatné je, čo obsahujú a v akej miere. Rovnako je dôležité poznať svoj zdravotný stav – na základe viacerých faktorov vám váš lekár odporučí vhodný. Niektorí lekári však zastávajú názor, že nie je nevyhnutné užívať multiminerálové a multivitamínové prípravky, skôr odporúčajú na mieru jednotlivé prvky a vitamíny. Dôležitým minerálom, ktorý je pre zdravé tehotenstvo nevyhnutný je jód.

Tým, čodreamstime_xl_49114471 jeme, tvoríme deťom budúcnosť!
Už dávno vieme, že strava, ktorú prijíma žena počas tehotenstva, ovplyvňuje aj zdravie dieťatka v jej brušku. Pri výskumoch však zväčša šlo o súvislosť s alergiami. Jedna rozsiahla štúdia ukázala veľmi zaujímavý fakt: strava tehotných mamičiek zvyšuje citlivosť plodu na chute a vône podľa toho, čo konzumujú, ale tiež fyzické zmeny v mozgu priamo ovplyvňujú to, čo bude dieťa jesť a piť v budúcnosti. Tým pádom aj jeho zdravotný potenciál.

 

Facebook